Loading...
Το site του αγώνα:

Η εκκίνηση της 1ης ιστιοδρομίας του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος ILCA 4 δίνεται στις 17 Απριλίου. Στον αγώνα συμμετέχουν τα παρακάτω μέλη της Εθνικής Ομάδας:

 

ILCA 4 

ILCA 4 ΑΓΟΡΙΑ ΟΜΙΛΟΣ
ΚΟΥΚΟΥΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΚΥΦΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΠΟΡΤΟΣΑΛΤΕ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΚΥΠΡΑΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΡΟΥ
ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
ΣΤΥΛΙΔΗΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
ΖΕΪΜΠΑΡΙ ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
ΤΖΑΤΖΙΜΑΚΗΣ ΣΤΡΑΤΗΣ ΝΑΥΤΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΕΙΡΗΝΗΣ ΦΙΛΙΑΣ
ΚΟΜΙΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ
   
ILCA 4 ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΜΙΛΟΣ
ΓΚΙΚΑ ΕΡΜΙΟΝΗ   ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ
ΜΠΟΥΓΙΑΤΙΩΤΗ ΤΑΤΙΑΝΗ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΜΑΤΙ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΠΑΠΑΝΙΚΗΤΑ ΑΜΑΛΙΑ  ΝΑΥΤΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΕΙΡΗΝΗΣ ΦΙΛΙΑΣ
ΚΑΛΑΚΩΝΑ ΜΑΡΙΑ ΕΛΕΝΗ  ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΡΟΥ
ΧΑΝΔΡΙΝΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΥΛΑΣ
ΔΑΦΕΡΕΡΑ ΘΕΟΔΩΡΑ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΡΟΥ
ΜΙΧΑΛΑΙΝΑ ΔΑΝΑΗ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΥΛΑΣ
ΠΟΔΙΑΔΗ ΝΕΦΕΛΗ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΚΑΡΑΟΥΛΑΝΗ ΣΟΦΙΑ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΔΡΟΥ
   
Οι υπόλοιπες Ελληνικές συμμετοχές :  
ILCA4 ΑΓΟΡΙΑ  ΟΜΙΛΟΣ
   
ΦΑΡΜΑΚΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ                      ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
ΓΑΒΙΩΤΗΣ ΗΛΙΑΣ                                ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΣΥΡΟΥ
ΡΑΓΚΟΥΣΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ                         ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΡΟΥ
ΣΕΧΟΥ ΛΕΩΝΙΔΑΣ                               ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ
ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΕΤΡΟΣ        ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΥΛΑΣ 
ΤΟΥΡΛΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ                        ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΤΣΟΥΚΑΤΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ                     ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΒΕΛΙΑΝΙΤΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ                  ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΒΟΥΓΙΟΥΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                      ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΖΑΡΙΜΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ                          ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
                                   
ILCA4 ΚΟΡΙΤΣΙΑ                                 ΟΜΙΛΟΣ
ΔΑΓΚΛΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ                             ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
ΦΥΛΛΑΔΙΤΑΚΗ ΜΕΛΙΝΑ                         ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ
ΚΟΣΜΑ ΦΡΑΓΚΙΣΚΗ                              ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΜΑΝΙΟΥΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ                      ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ
ΜΗΤΑΦΙΔΗ ΙΩΑΝΝΑ                             ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΜΙΡΑΝΤΑ                            ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΥΛΑΣ
ΠΡΙΝΤΕΖΗ ΔΑΝΑΗ                                ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΣΥΡΟΥ
ΒΑΛΙΑΔΟΥ ΔΑΦΝΗ                                ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
                              

 

 
ΟΜΙΛΟΣ
Λόγω πιθανής 2ης εκλογικής αναμέτρησης στις 2 Ιουλίου 2023, το Open Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Optimist U16 με διοργανωτή όμιλο τον Ν.Α.Ο. Καλαμαριάς θα διεξαχθεί από 7 έως 11 Ιουλίου 2023.
Δελτίο Τύπου Ναυτικού Αθλητικού Ομίλου Λαυρεωτικής

Έναρξη Πανελληνίου Πρωταθλήματος ,Πρόκριση Εθνικής Ομάδας ILCA6 – Ανδρών ,Πρόκριση Εθνικής Ομάδας ILCA6 – Νεανίδων U19 .

Με ασθενείς ανέμους, βορειoανατολικής κατεύθυνσης, ξεκίνησε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ιστιοπλοΐας ILCA6 στο Λαύριο. Ο Ναυτικός Αθλητικός Όμιλος Λαυρεωτικής (ΝΑΟΛ) και η Ελληνική Ιστιοπλοϊκή Ομοσπονδία (ΕΙΟ) διοργανώνουν το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα που αποτελεί και Πρόκριση για την Εθνική Ομάδα ILCA6 – Ανδρών, αλλά και Πρόκριση για την Εθνική Ομάδα ILCA6 Νεανίδων U19. Οι αγώνες ξεκίνησαν σήμερα Σάββατο 8/4/2023 και θα διαρκέσουν έως και την Τρίτη 11/4/2023. Συν διοργανωτές του πρωταθλήματος είναι ο Οργανισμός Λιμένος και ο Δήμος Λαυρεωτικής και ΔΑΝΕΤΑΛ Α.Ε. Στο Πρωτάθλημα μετέχουν 43 αθλητές και αθλήτριες από όλη την Ελλάδα. Αθλητές, προπονητές. Ο Πρόεδρος του ΝΑΟΛ κ. Γιάννης Σοφικίτης και το Διοικητικό Συμβούλιο του ΝΑΟΛ, οι οργανωτικές επιτροπές, η Επιτροπή Αγώνων και η Επιτροπή Ενστάσεων αλλά και όλοι οι εθελοντές δίνουν τον καλύτερο τους εαυτό για την επιτυχία του αγώνα.
Το Πρωτάθλημα μεταδίδεται από το κανάλι της ΕΙΟ στο YouTube, Live Streaming, όλες τις μέρες του Πρωταθλήματος. https://www.youtube.com/watch?v=4t8yd3T6XW4 .
Πρόεδρος της Επιτροπής Αγώνα είναι ο κ. Θεολόγος Δανέζης και Πρόεδρος της Επιτροπής Ενστάσεων είναι ο κ. Χρήστος Θεοδόσης.

Ευχαριστούμε την Ελληνική Ιστιοπλοϊκή Ομοσπονδία για την συνεργασία και όλους τους αθλητές που έφτασαν στο Λαύριο από όλη την Ελλάδα για το Πρωτάθλημα ILCA6. Ευχαριστούμε το Λιμεναρχείο Λαυρίου για τη συνεργασία αλλά και τους χορηγούς μας για τη βοήθειά τους. Χωρίς αυτούς δεν θα μπορούσαμε να πραγματοποιήσουμε ένα τόσο μεγάλο ιστιοπλοϊκό γεγονός. Ευχαριστούμε ιδιαίτερα τον Όμιλο «ΥΓΕΙΑ» και τον Επιχειρησιακό Διευθυντή του «ΜΗΤΕΡΑ» κ. Σταύρο Σουγιουλτζή για την άμεση ανταπόκριση στο αίτημα μας για χορηγία με ένα ασθενοφόρο και πλήρωμα για όλη τη διάρκεια του Πρωταθλήματος.
Δείτε εδώ το site του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος:

42 αθλητές και αθλήτριες από την Ελλάδα συμμετέχουν στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα  Techno 293 & plus.
Δευτέρα, 03 Απριλίου 2023 02:19

52nd Trofeo Princesa Sofía Mallorca

Δείτε εδώ το site & τα αποτελέσματα:

Στην Πάλμα σηκώνεται σήμερα η αυλαία της 52ης διοργάνωσης του διεθνούς αγώνα Trofeo Princesa Sofía. Ο αγώνας ξεκινά με τις κλάσεις Ilca 7 & 6 και iQFOiL M-W.

Οι Ελληνικές συμμετοχές:

NACRA 17

 Ιορδάνης Πασχαλίδης – Μυρτώ Παπαδοπούλου, Ν.Ο. Θεσσαλονίκης /Ι.Ο. Πειραιώς

49er

 Παύλος Καγιαλής – Ιωάννης Ορφανός ,Ι.Ο. Πειραιώς

iQFOiL ανδρών

 Λεωνίδας Τσορτανίδης, Ν.Ο. Ανδρου 

iQFOiL γυναικών

 Δανάη Ποντίφηξ ,Ν.Ο. Βουλιαγμένης

 Κατερίνα Δίβαρη ,Ν.Α.Ο Βάρης Βάρκιζας

ILCA 7

Γεώργιος Παπαδάκος, Ν.Ο. Π. Φαλήρου

Δημήτρης Παπαδημητρίου, Ν.Ο. Βουλιαγμένης

Αντώνης Μπουγιούρης, Ν.Ο.Π. Φαλήρου

Αναστάσιος Παναγιωτίδης, Ν.Ο. Θεσσαλονίκης

Χρήστος Μπομποτάς ,Ν.Ο. Θεσσαλονίκης

 FORMULA KITE

Κάμερον Αλέξανδρος Μαραμενίδης, Α.Ι.Ο. Ρίου Ιάσων

Δημήτρης Μαραμενίδης, Α.Ι.Ο. Ρίου Ιάσων

Βασίλης Λιβάς, Ν.Ο. Κατοίκων Βουλιαγμένης

 

 

Μετά το πέρας των Περιφερειακών Πρωταθλημάτων 2023 οι είκοσι καρίνες που μας διατέθηκαν με την ευγενική χορηγία της εταιρείας DSK Foils του κ. Δασκάλου και του Ν.Ο. Κατερίνης, διανέμονται στους Ομίλους σύμφωνα με τα αποτελέσματα των περιφερειακών πρωταθλημάτων ως εξής:

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΑΘΛΗΤΗΣ - ΑΘΛΗΤΡΙΑ

ΑΜ ΕΙΟ

ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ

ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΩΝ ΘΑΛΑΣΣΗΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΟΥΝΤΟΣ

34191

 

Ν. Α. Ο. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

ΕΛΕΝΗ ΚΟΤΖΑΚΟΖΙΔΟΥ

33042

 

Ν. Ο. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΜΑΡΙΟΣ ΜΠΕΝΑΞΙΔΗΣ

35100

 

Ν. Ο. ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

ΕΛΕΝΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΗ

35975

 

   

 

ΝΗΣΩΝ ΑΙΓΑΙΟΥ

Ν. Ο. ΑΝΔΡΟΥ

ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΚΑΝΕΛΛΟΥ-ΚΟΚΚΙΝΑΚΗ

34420

 

Ι. Ο. ΧΑΝΙΩΝ

ΑΓΓΕΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

32058

 

Ν. Ο.  ΠΑΡΟΥ

 ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΚΟΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ

35094

 

Ν. Ο.Σ ΚΑΡΔΑΜΥΛΩΝ ΧΙΟΥ

ΖΑΦΕΙΡΙΑ ΜΑΚΡΙΝΟΥ

35451

 

   

 

ΝΟΤΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ

Ν. Ο. ΑΛΕΠΟΧΩΡΙΟΥ

ΗΛΕΚΤΡΑ ΣΟΥΚΟΥΛΗ

31417

 

ΑΙΟΛΟΣ Ν. Α. Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΟΣ

34212

 

Ν. Ο. ΛΑΚΩΝΙΑΣ

ΛΥΔΙΑ ΚΟΥΡΗ

37637

 

   

 

ΔΥΤΙΚΗΣ & ΙΟΝΙΩΝ

Ν. Ο. ΒΟΝΙΤΣΑΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ

33313

 

Ν.Α.Ο. ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΑΝΔΗΛΑΣ

36497

 

Ι. Ο . ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΑΡΓΥΡΩ ΓΚΙΟΥΖΕΛΗ

34058

 

   

 

ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ

Ν.Ο. ΒΟΛΟΥ & ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ

31431

 

Ι.Ο. ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΠΡΑΚΟΥΡΑΣ

35746

 

Ν.Ο. ΛΙΜΝΗΣ ΕΥΒΟΪΑΣ

ΑΡΓΥΡΩ-ΝΙΚΟΛΛΕΤΑ ΠΑΝΤΕΛΙΔΗ

36581

 

   

 

ΕΥΒΟΪΚΟΥ

Ν.Α.Ο. ΜΑΤΙ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ

35498

 

Ι.Ο. ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ

ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΙΑΓΓΕΛΑΚΗΣ

35031

 

Ν.Ο. ΑΤΡΕΜΙΔΑΣ ΣΠΑΤΩΝ

ΑΡΙΑΔΝΗ ΜΑΡΙΑ ΠΕΡΤΟΥ

36050

Μετά την διεξαγωγή της Πανελλήνιας  Πρόκρισης για την Εθνική Ομάδα OPTIMIST & ILCA 4 2023 που πραγματοποιήθηκε από 14 έως και 19 Μαρτίου 2023, αλλά και την διεξαγωγή του Open Πανελλήνιου Πρωταθλήματος  TECHNO293-TECHNO293 PLUS 2023 που  πραγματοποιήθηκε από 08 έως και 12 Μαρτίου 2023 , σύμφωνα  με το Αγωνιστικό  Πρόγραμμα 2023 οι Εθνικές Ομάδες των ανωτέρω κατηγοριών είναι οι κάτωθι:


 

ILCA 4 

ILCA 4 ΑΓΟΡΙΑ ΟΜΙΛΟΣ
ΚΟΥΚΟΥΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΚΥΦΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΠΟΡΤΟΣΑΛΤΕ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΚΥΠΡΑΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΡΟΥ
ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
ΣΤΥΛΙΔΗΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
ΖΕΪΜΠΑΡΙ ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
ΤΖΑΤΖΙΜΑΚΗΣ ΣΤΡΑΤΗΣ ΝΑΥΤΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΕΙΡΗΝΗΣ ΦΙΛΙΑΣ
ΚΟΜΙΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ
   
ILCA 4 ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΜΙΛΟΣ
ΓΚΙΚΑ ΕΡΜΙΟΝΗ   ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ
ΜΠΟΥΓΙΑΤΙΩΤΗ ΤΑΤΙΑΝΗ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΜΑΤΙ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΠΑΠΑΝΙΚΗΤΑ ΑΜΑΛΙΑ  ΝΑΥΤΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΕΙΡΗΝΗΣ ΦΙΛΙΑΣ
ΚΑΛΑΚΩΝΑ ΜΑΡΙΑ ΕΛΕΝΗ  ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΡΟΥ
ΧΑΝΔΡΙΝΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΥΛΑΣ
ΔΑΦΕΡΕΡΑ ΘΕΟΔΩΡΑ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΡΟΥ
ΜΙΧΑΛΑΙΝΑ ΔΑΝΑΗ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΥΛΑΣ
ΠΟΔΙΑΔΗ ΝΕΦΕΛΗ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΚΑΡΑΟΥΛΑΝΗ ΣΟΦΙΑ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΔΡΟΥ
   

OPTIMIST 

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΜΙΛΟΣ
ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΙΑΣΩΝ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ
ΤΟΥΡΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΨΩΜΙΑΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΤΖΙΤΖΙΦΙΩΝ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΚΟΚΟΛΟΤΡΩΝΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
ΚΑΝΕΛΛΟΥ ΚΟΚΚΙΝΑΚΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΔΡΟΥ
   
ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΜΙΛΟΣ
ΤΣΑΤΡΑΦΙΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΜΦΙΘΕΑΣ
ΒΟΜΒΙΛΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΜΠΟΥΓΙΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ
ΣΑΜΑΡΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΜΑΤΙ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΑΛΧΑΝΑΤΗ ΕΛΕΝΗ  ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΣΟΥΛΙΩΤΗ ΑΘΗΝΑ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΡΑΓΚΟΥΣΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΡΟΥ
   
2η Εθνική Ομάδα για συμμετοχή στο ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2023 στη Θεσσαλονίκη ΟΜΙΛΟΣ
ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ
ΑΠΕΙΡΑΝΘΙΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΩΝ ΘΑΛΑΣΣΗΣ
ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ
ΣΙΝΑΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ
1ο αγόρι U13 από Open Πανελ. Πρωτ OPTIMIST U13 2023 
1ο κορίτσι U13 από Open Πανελ. Πρωτ OPTIMIST U13 2023 
   
TECHNO 293 PLUS
ΚΟΝΤΑΡΙΝΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΚΟΚΚΙΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΤΟΙΚΩΝ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΚΑΡΒΟΥΝΙΑΡΗ ΜΑΡΙΑ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΤΟΙΚΩΝ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΠΑΓΩΝΗ ΜΑΡΙΑ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΒΑΡΗΣ ΒΑΡΚΙΖΑΣ
   
TECHNO 293 
ΑΓΟΡΙΑ ΟΜΙΛΟΣ    
ΚΟΥΤΕΛΑΣ ΜΗΝΑΣ    U17 ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΣΤΑΜΑΤΟΥΛΑΚΗΣ ΑΓΑΠΗΤΟΣ ΜΙΧΑΗΛ U17 ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΤΟΙΚΩΝ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΛΟΥΛΟΥΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ   U17  ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΒΑΡΗΣ ΒΑΡΚΙΖΑΣ
ΜΩΡΑΪΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ    U17 ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΒΑΡΗΣ ΒΑΡΚΙΖΑΣ
ΙΩΑΝΝΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ      U15 ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ   U15 ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ     U15 ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΤΟΙΚΩΝ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΘΗΣΕΑΣ      U13 ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΚΥΡΙΑΖΑΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ     U13 ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
   
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΜΙΛΟΣ    
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ  ΝΕΦΑΛΗ   U17 ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ   U17 ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΔΑΝΑΗ   U15 ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΚΑΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΣΤΕΛΛΑ  U15 ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΠΑΝΑΓΗ ΗΛΙΑΝΑ  U13 ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΩ-ΕΙΡΗΝΗ   U13 ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΕΚΡΟΨ

Το 1ο μετάλλιο για την Ελληνική Ιστιοπλοϊα φέρνει μαζί του από το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ilca 6 που ολοκληρώθηκε σήμερα στην Ιταλία ο αθλητής του Ν.Ο. Βουλιαγμένης και μέλος της Εθνικής Ομάδας  Αθανάσιος Κυφίδης . Ο αθλητής μας έχασε την τελευταία στιγμή το χρυσό μετάλλιο , σε ισοβαθμία με τον Ιταλό αθλητή CESANA Mattia. Οπως όλα δείχνουν ωστόσο, αν οι Ιταλοί διοργανωτές  είχαν κάνει την τελευταία ιστιοδρομία , ο 18χρονος Θάνος Κυφίδης θα κέρδιζε το χρυσό μετάλλιο. 
Τα αποτελέσματα: