Loading...
Αποτελέσματα:

Σήμερα 29.06 η πρώτη μέρα για το "2022 EURILCA 6 YOUTH EUROPEAN CHAMPIONSHIPS & OPEN EUROPEAN TROPHY" με τους αθλητές και τις αθλήτριες να περνούν καταμέτρηση. Την Παρασκευή 01.07 ξεκινούν οι κούρσες με την πρώτη να έχει προγραμματιστεί για τις 11:00πμ.
Την Ελληνική αποστολή απαρτίζουν οι αθλήτριες και οι αθλητές:

213814 GRETB3 Tatiani BOUGIATIOTI
217948 GRETD8 Theodora DAFERERA
206841 GREGG14 Gabriëla GROENEWEGEN VAN DER WEYDEN
217331 GREEI2 Elisavet ILIOPOULOU
218125 GREEK26 Evgenia KALIPTSIDI
220267 GREEK29 Evangelia KARAGEORGOU
220797 GRESK44 Sofia KARAOULANI
212527 GREAK68 Anastasia KASKANTAMI
212000 GREAK71 Argyro KOURAVELOU
194864 GREAM34 Alexandra MANITSA
212051 GRECM12 Christina Maria MENI
213225 GREDM11 Danai MICHALAINA
212050 GREMP33 Mikaela PANAGOPOULOU
212505 GREAP63 Anastasia PAPAGEORGIOU
214963 GREVP22 Varvara PORTOLOU
144409 GREDP34 Danai PRINTEZI
212500 GREKS14 Konstantina SFINGA
213374 GRELS6 Loukia SIDIROPOULOU
212504 GREES12 Efthalia SMYRNI
212068 GRESS20 Stavroula SYRIGOU
219872 GREGA13 Georgios ATHANASOPOULOS
211053 GREPB8 Paraschos BILAS
196396 GREGB10 Georgios BITROS
208698 GREAE6 Alexandros ELEFTHERIADIS
181041 GREAF10 Alexios FASAKIS
219877 GRELG4 Lampros Nikolaos GARMPIS
219884 GREAG11 Anastasios GKARIPIS
216184 GRESG10 Stamatios GRYPARIS
218348 GREAI4 Alexandros IOANNIDIS
219690 GREDK25 Dionysios KALPOGIANNAKIS
215946 GREDK23 Dimitris KANDYLIS
188229 GREIK33 Ioannis KATSOULIS
207513 GRESK43 Spyridon KORONAIOS
201135 GREAK75 Alexandros KOUKOUTSAKIS
214209 GRETK19 Thomas Kovatzis KOVATZIS
220269 GREAK65 Alexandros KYFIDIS
213320 GREAK69 Athanasios KYFIDIS
207330 GREAK74 Apostolos Angelos KYRIAKIS
218122 GREKM15 Konstantinos MANGINAS
218123 GREJM2 John MANTIS
213821 GREGM27 Ioannis MARIS
N/A GRETN6 Thomas NTOGRAMATZIS
212800 GREMP36 Michael PALIOS
180444 GRECP18 Charalampos PAPADOPOULOS
218105 GREAP64 Adamantios PETRIANOS
215711 GREPP16 Panagiotis POLYMOS
N/A GREGP40 Georgios POMAKIS
212499 GREAR14 Armandos ROSSAKIS
215937 GREPS18 Panagiotis SPANOS
208871 GREIS15 Iason STASINOPOULOS
213364 GREMS17 Marios STATHAS
217288 GRESS21 Symeon SYNODAKIS
219760 GRETN5 Nikolaos Petros THEODORAKIS
185677 GREDT21 Dimitrios TRIANTAFYLLIDIS
211852 GREST12 Stefanos TSAKOS
215715 GREIT8 Ilias TSATALIOS
217290 GREIV5 Iason VALIADIS
220261 GREPV5 Panagiotis VEKKOS
212494 GREIZ4 Ioannis ZACHOS
218120 GREOZ1 Orestis ZACHOS
217290 GRESZ6 Sokrtati ZEIMPARI
212069 GREGZ13 George ZYGOYRIS
189243 GRETN3 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ
Κατηγορία Αγωνιστικά Νέα
Ο Ναυτικός Όμιλος Θεσσαλονίκης διοργανώνει το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ILCA 6 Νέων από 26 Ιουνίου έως και 06 Ιουλίου 2022. Περισσότερες πληροφορίες για τον αγώνα μπορείτε να βρείτε στο παρακάτω link

https://2022-ilca6youth.eurilca-europeans.org/ 



Κατηγορία Αγωνιστικά Νέα

Ο Ναυταθλητικός Όμιλος Αλεξανδρούπολης διοργανώνει τον αγώνα "12th NOA Regatta 2022 απο 12-16 Ιουλίου 2022 για τις κατηγορίες σκαφών τυπου optimist, ILCA4, ILCA6, ILCA 7 και HANSA 303.
Η ιστοσελίδα του αγωνα ειναι noaregatta.gr


Κατηγορία Νέα των Ομίλων
Ο ΝΟΕΦ πολυνίκης όμιλος στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα ανδρών, under 21,under 19, under 17, κατηγορίας ILCA 6 σε 60 συμμετοχές !

Εξαιρετική εμφάνιση του Αλέξανδρου Ιωαννίδη που κατέκτησε 4 μετάλλια σε όλες τις κατηγορίες:
1ος under 17
2ος under 19
2ος under 21
3ος ανδρών

Ο Παναγιώτης Βέκκος κατέκτησε την 12η θέση γενικής και 5ος under 19.
Η Αναστασία Κασκαντάμη στην πρόκριση κοριτσιών που έγινε για την κατηγορία ILCA 6 under 19, κατέλαβε την 12η θέση.

Συγχαρητήρια στους αθλητές και τον προπονητή μας Ορέστη Στυλίδη !
Κατηγορία Νέα των Ομίλων

Με την τελετή των απονομών έπεσε η αυλαία του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος ILCA 6, που έλαβε χώρα στo Ναυταθλητικό Κέντρο Αρτέμιδας, από τις 27 Απριλίου έως 1 Μαΐου 2022. Με την παρουσία της τοπικής ηγεσίας και φορέων του αθλητισμού πραγματοποιήθηκε σε πανηγυρικό κλίμα η τελετή λήξης, στη διάρκεια της οποίας έγιναν οι απονομές κυπέλων στους νικητές από τον Ναυταθλητικό Όμιλο Αρτέμιδος Σπάτων (ΝΟΑΣ).

Σημειώνεται ότι το Πρωτάθλημα συνδιοργάνωσαν με απόλυτη επιτυχία και τηρώντας όλα τα υγειονομικά πρωτόκολλα η Ελληνική Ιστιοπλοϊκή Ομοσπονδία, ο Ναυταθλητικός Όμιλος  Αρτέμιδος Σπάτων (ΝΟΑΣ) και ο Αθλητικός Οργανισμός Δήμου Σπάτων Αρτέμιδος.  Στους αγώνες συμμετείχαν 60 αθλητές και 14 αθλήτριες  από 18 Ναυτικούς Ομίλους Ελλάδας και από την έκβασή τους προέκυψε η Εθνική Ομάδα ILCA 6 U19. Κάτω από αντίξοες καιρικές συνθήκες και με πολύ ισχυρούς ανέμους οι έμπειροι αθλητές ολοκλήρωσαν 8 ιστιοδρομίες και οι έμπειρες αθλήτριες 7 ιστιοδρομίες.

Όλες οι ιστιοδρομίες και η απονομή μεταδίδονταν σε Live Streaming από το κανάλι της ΕΙΟ στο YouTube.

Τις απονομές έκαναν: η Πρόεδρος της Ελληνικής Ιστιοπλοϊκής Ομοσπονδίας  κ. Ανδρονίκη Αναστασίου, ο Πρόεδρος του Αθλητικού Οργανισμού Δήμου Σπάτων Αρτέμιδος κ. Γιώργος Πάσχος, η Πρόεδρος του ΝΟΑΣ κ. Μαίρη Κώνστα, ο Αντιπρόεδρος του ΝΟΑΣ κ. Χρήστος Τζιμπιμπάκης  και ο Αντιδήμαρχος Σπάτων Αρτέμιδος κ. Αντώνης Νομικός.

Οι νικητές του Πρωταθλήματος είναι:

Κατηγορία Ανδρών

1η Θέση: Κυρπόγλου Παντελής (Ναυτικός Όμιλος Βουλιαγμένης)

2η Θέση: Κυφίδης Αθανάσιος (Ναυτικός Όμιλος Βουλιαγμένης)

3η Θέση: Ιωαννίδης Αλέξανδρος (Ναυτικός Όμιλος Ειρήνης και Φιλίας)

Κατηγορία Νέων Ανδρών U21

1η Θέση: Κυφίδης Αθανάσιος (Ναυτικός Όμιλος Βουλιαγμένης)

2η Θέση: Ιωαννίδης Αλέξανδρος (Ναυτικός Όμιλος Ειρήνης και Φιλίας)

3η Θέση: Προβελέγγιος Σπυρίδων (Ναυτικός Όμιλος Παλαιού Φαλήρου)

Κατηγορία Εφήβων U19

1η Θέση: Κυφίδης Αθανάσιος (Ναυτικός Όμιλος Βουλιαγμένης)

2η Θέση: Ιωαννίδης Αλέξανδρος (Ναυτικός Όμιλος Ειρήνης και Φιλίας)

3η Θέση: Καλπογιαννάκης Διονύσιος (Ναυτικός Όμιλος Καλαμακίου)

Κατηγορία Παίδων U17

1η Θέση: Ιωαννίδης Αλέξανδρος (Ναυτικός Όμιλος Ειρήνης και Φιλίας)

2η Θέση: Καλπογιαννάκης Διονύσιος (Ναυτικός Όμιλος Καλαμακίου)

3η Θέση: Πετριανός Αδαμάντιος (Ναυτικός Όμιλος Μάτι Αττικής)

Κατηγορία Νεανίδων U19

1η Θέση: Πορτόλου Βαρβάρα (Ναυτικός Όμιλος Κατοίκων Βουλιαγμένης)

2η Θέση: Καραγεώργου Ευαγγελία (Ναυτικός Όμιλος Βουλιαγμένης)

3η Θέση : Κουραβέλου Αργυρώ (Ναυτικός Όμιλος Βουλιαγμένης)

Ιδιαίτερη μνεία έγινε από τους διοργανωτές στους χορηγούς του Πρωταθλήματος.

Το βίντεο της τελετής λήξης μπορείτε να το βρείτε στο παρακάτω link: https://www.youtube.com/watch?v=S6B3fi-e5Oo

Κατηγορία Νέα των Ομίλων