Loading...
Παρασκευή, 06 Αυγούστου 2021 10:58

2021 TECHNO293 PLUS WORLD CHAMPIONSHIPS, 09-14/08/2021- Bodrum

 SITE  ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ:

Αθλητές- Αθλήτριες   Εθνικής Ομάδας:

Μαρία Καρβουνιάρη- Ν.Α.Ο ΚΕΚΡΟΨ

Αιμιλία Κωστή- Ν.Α.Ο ΚΕΚΡΟΨ

Ευστράτιος Κονταξάκης- Ν.Α.Ο ΚΕΚΡΟΨ

Μαρίνα Χερουβείμ -Ν.Α.Ο. ΒΑΡΗΣ ΒΑΡΚΖΑΣ

Αποτελέσματα Αγόρια -Κορίτσια:

Συμμετοχές Αθλητών/τριών Εθνικής Ομάδας:

Αναστάσιος Γκαρίπης -Ο.Φ.Θ.

Αλέξανδρος Ελευθεριάδης - Ν.Ο.Π. ΦΑΛΗΡΟΥ,

Αλέξανδρος Ιωαννίδης -  Ι.Ο. ΧΑΛΚΙΔΑΣ,

Διονύσης Καλπογιαννάκης -Ν.Α.Ο. ΜΑΤΙ ΑΤΤΙΚΗΣ,

Αδαμάντιος Περιανός- Ν.Α.Ο.  ΜΑΤΙ ΑΤΤΙΚΗΣ

Τατιανή Μπουγατιώτη- Ν.Α.Ο. ΜΑΤΙ ΑΤΤΙΚΗΣ


 

Οι Παγκόσμιοι πρωταθλητές του 420 Μελίνα Παππά και ο Κωνσταντίνος Μιχαλόπουλος (ΙΟΠ) κέρδισαν το χρυσό μετάλλιο  στην Ολυμπιακή πλέον κατηγορία U21 470 mixed που έχει επιλεγεί  για τους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Παρίσι. Στην γενική κατάταξη το Ελληνικό πλήρωμα κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο.

Καταπληκτική η εμφάνιση και για το πλήρωμα Ιάκωβου Ντεντόπουλου Δέδε- Ευάγγελου Μπουζάνα (ΝΟΠΦ) που τερμάτισαν 4οι στην κατηγορία 420 open . Το πλήρωμα του 420 για μόλις 2 β. δεν κατάφερε να κερδίσει το χάλκινο μετάλλιο.

Κατηγορία 470 Ανδρών

 Οι Ολυμπιονίκες του ΡΙΟ μετά 6 ιστιοδρομίες βρίσκονται στην 10η θέση της κατάταξης με 41 β.  Η βαθμολογία αυτή είναι κοντά στο μετάλλιο ,με δεδομένο ότι απομένουν πριν τον τελικό (medal race) 4 ακόμη ιστιοδρομίες και οι αθλητές μας έχουν αποδείξει πως είναι σε άριστη κατάσταση.

 Κατηγορία Φινν

 Ο Γιάννης Μιτάκης μετά 8 ιστιοδρομίες βρίσκεται στην 11η θέση της κατάταξης με 76β. και στις 2 κούρσες που απομένουν διεκδικεί την είσοδό του στον τελικό (medal race) που θα διεξαχθεί στις 3 Αυγούστου.

 Κατηγορία Λειζερ Ραντιάλ

 Η αθλήτριά μας Βασιλεία Καραχάλιου, μετά την ολοκλήρωση των ιστιοδρομιών της,  βρίσκεται στην 9η θέση της κατάταξης και στον αυριανό τελικό (medal race) στον οποίο θα συμμετάσχει, θα διεκδικήσει- με βάση την βαθμολογία της (106 β.)- έως και την 8η θέση στην τελική κατάταξη.

 

 

 

 2021 ILCA 6 Youth Worlds, 23 - 31 July 2021, Garda -Italy

Μια ακόμη εξαιρετική εμφάνιση για τον Ιάσωνα Κεφαλλωνίτη  στο Laser Radial . Πήρε την 5η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νεότητας της κατηγορίας μεταξύ 127 αθλητών από 32 χώρες.

Αποτελέσματα:

Τα αποτελέσματα:

Το καθημερινό πρόγραμμα των αγώνων:

All times in Japan Standard Time (JST).

Date and Time: Sun 25 July 12:00 – 18:00.

Venues: Enoshima Yacht Harbour

  • RS:X Men
  • RS:X Women
  • Laser Men
  • Laser Radial Women

Date and Time: Mon 26 July 12:00 – 18:00

Venues: Enoshima Yacht Harbour

  • RS:X Men
  • RS:X Women
  • Laser Men
  • Laser Radial Women

Date and Time: Tue 27 July 12:00 – 18:00

Venues: Enoshima Yacht Harbour

  • Laser Men
  • Laser Radial Women
  • Finn Men
  • 49er Men
  • 49er FX Women

Date and Time: Wed 28 July 12:00 – 18:00

Venues: Enoshima Yacht Harbour

  • RS:X Men
  • RS:X Women
  • Finn Men
  • 470 Men
  • 470 Women
  • 49er Men
  • 49er FX Women
  • Foiling Nacra 17 Mixed

Date and Time: Thu 29 July 12:00 – 18:00

Venues: Enoshima Yacht Harbour

  • RS:X Men
  • RS:X Women
  • Laser Men
  • Laser Radial Women
  • Finn Men
  • 470 Men
  • 470 Women
  • Foiling Nacra 17 Mixed

Date and Time: Fri 30 July 12:00 – 18:00

Venues: Enoshima Yacht Harbour

  • Laser Men
  • Laser Radial Women
  • 470 Men
  • 470 Women
  • 49er Men
  • 49er FX Women

Date and Time: Sat 31 July 12:00 – 18:00

Venues: Enoshima Yacht Harbour

  • Finn Men
  • 49er Men
  • 49er FX Women
  • Foiling Nacra 17 Mixed
  • RS:X Women – Medal Race
  • RS:X Men – Medal Race
  • RS:X Women – Victory Ceremony
  • RS:X Men – Victory Ceremony

Date and Time: Sun 1 Aug. 12:00 – 18:00

Venues: Enoshima Yacht Harbour

  • Finn Men
  • 470 Men
  • 470 Women
  • Foiling Nacra 17 Mixed
  • Laser Men – Medal Race
  • Laser Radial Women – Medal Race
  • Laser Men – Victory Ceremony
  • Laser Radial Women – Victory Ceremony

Date and Time: Mon 2 Aug. 12:00 – 18:00

Venues: Enoshima Yacht Harbour

  • 470 Men
  • 470 Women
  • 49er FX Women – Medal Race
  • 49er Men – Medal Race
  • 49er FX Women – Victory Ceremony
  • 49er Men – Victory Ceremony

Date and Time: Tue 3 Aug. 14:30 – 16:55

Venues: Enoshima Yacht Harbour

  • Finn Men – Medal Race
  • Foiling Nacra 17 Mixed – Medal Race
  • Finn Men – Victory Ceremony
  • Foiling Nacra 17 Mixed – Victory Ceremony

Date and Time: Wed 4 Aug. 14:30 – 16:55

Venues: Enoshima Yacht Harbour

  • 470 Men – Medal Race
  • 470 Women – Medal Race
  • 470 Men – Victory Ceremony
  • 470 Women – Victory Ceremony


23 - 30 Ιουλίου 2021 

Travemunde,Γερμανία

Οι Ελληνικές συμμετοχές είναι οι εξής: 

 

Αθανάσιος Κυφίδης -Ν.Ο.Β.

Αιμιλία Παπανικήτα -Ν.Ο.Ε.Φ.

Αλέξανδρος Ελευθεριάδης -Ν.Ο.Π.Φ

Αλέξανδρος Ιωαννίδης -Ι.Ο. Χαλκίδας

Αναστασία Παπαγεωργίου -Ν.Ο.Θ.

Αναστάσιος Γκαρίπης -Ο.Φ. Θαλάσσης

Αριστοτέλης Σταματιάδης -Ν.Ο.Π.Φ.

Αχιλλέας Γκίκας -Ν.Ο.Καλαμακίου

Βαρβάρα Πόρτολου -Ν.Ο.Κ.Β.

Βασίλειος Λίβας -Ν.Ο.Κ. Βουλιαγμένης

Γεωργία Κατσούλη -Ν.Ο.Π.Φ.

Γεώργιος Ζυγούρης -Ν.Α.Ο. Μάτι

Γουίντερς Χρουνεβένεχ -Ν.Ο Χίου

Διονύσιος. Καλπογιαννάκης -Ν.Α.Ο. Μάτι

Ελισάβετ Ηλιοπούλου -Ν.Ο.Καλαμακίου

Ευαγγέλια Καραγεωργίου -Α.Ν.Ο.Γ.

Ευγενία Καλιπτσίδη -Ν.Ο.Θ.

Ευθαλία Σμυρνή -Ν.Ο.Θ.

Ευτύχιος Βλητάκης -Ν.Ο.Κ. Βουλιαγμένης

Ηρώ Κουραβέλου -Ν.Ο.Β.

Θεοδώρα Δαφερέρα -Ν.Ο. Πάρου

Θεοφάνης Ζήσης -Ν.Ο.Π.Φ.

Θωμάς Κοβατζής -Ι.Ο Αγίου Νικολάου «Αίολος»

Ιάσωνας Βαλιάδης -Ν.Ο.Β.

Ιωάννης Κατσούλης -Ι.Ο.Π.

Μαρία Ελένη Κακλαμάνη -Ν.Ο. Λευκάδας

Μαρία Ελένη Καλακώνα -Ν.Ο. Πάρου

Μαρία Χριστίνα Μενή -Ν.Α.Ο. Βούλας

Μάριος Σταθάς -Ν.Ο.Π.Φ.

Ορέστης Ζάχος -Ο.Φ. Θαλάσσης

Παναγιώτης Σπανός -Ν.Ο.Π.Φ.

Σταυρούλα Συρίγου -Ι.Ο.Π.

Στέφανος Τσάκος -Ν.Ο.Π.Φ.

Συμεών Συνοδάκης -Ο.Φ. Θαλάσσης

Φίλιππος Φελούς -Ν.Ο.Κ.Β.

Φλώρια Γιαννακοπούλου -Ν.Ο.Κ. Βουλιαγμένης

Χρήστος Πετρόπουλος -Ν.Ο.Π.Φ

 
Το site των αγώνων:

 

Πέμπτη, 22 Ιουλίου 2021 09:53

420 & 470 Junior European Championships 2021

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: 


24-31/07/2021


Circolo Nautico Caposele, Formia, Italy.

Οι Ελληνικές συμμετοχές είναι οι εξής: 

420 OPEN:
ΕΛΕΝΗ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ -Ι.Ο.Π.
ΛΑΜΠΗΣ-ΕΥΛΑΜΠΙΟΣ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ -Ι.Ο.Π. 

ΕΡΜΗΣ ΜΑΝΙΚΗΣ -Ν.Ο.Τ.Κ.
ΛΑΖΑΡΟΣ ΚΕΧΑΓΙΟΓΛΟΥ -Ν.Ο.Τ.Κ.

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΜΠΟΥΖΑΝΑΣ -ΝΟΠΦ
ΙΑΚΩΒΟΣ-ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΔΕΔΕΣ-ΝΤΕΝΤΟΠΟΥΛΟΣ - Ν.Ο.Π.Φ.

420 U17: 
ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΤΖΟΥΒΑΡΑΣ -Ν.Ο.Τ.Κ.
ΝΙΚΗΤΑΣ ΜΕΛΙΣΣΑΡΑΤΟΣ - Ν.Ο.Τ.Κ.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΓΡΙΣΠΟΣ - Ι.Ο.Π.
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΟΥΡΛΑΤΖΗΣ -Ι.Ο.Π.

ΔΑΝΑΗ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ -Ι.Ο.Π.
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΥ -Ι.Ο.Π.

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΠΗΤΡΟΣ -Ι.Ο.Π.
ΣΥΜΕΩΝ ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ -Ι.Ο.Π.

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΟΥΡΛΑΤΖΗΣ -Ι.Ο.Π.
ΚΛΕΙΩ ΣΟΥΛΙΩΤΗ -Ι.Ο.Π.

470 MIXED: 
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ -Ι.Ο.Π.
ΜΕΛΙΝΑ ΠΑΠΠΑ -Ι.Ο.Π.





Η Ελληνική Ιστιοπλοϊκή Ομοσπονδία (Ε.Ι.Ο.) σε συνεργασία με τον Ναυτικό Όμιλο Βόλου Αργοναύτες, διοργανώνει το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Optimist U13.

06 – 10 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2021


Προκήρυξη

Πληροφορίες για Ξενοδοχεία