Loading...
Τετάρτη, 08 Σεπτεμβρίου 2021 06:31

2021 European Championships Nacra 17 & 49er, 14-19 September -Thessaloniki

Αποτελέσματα

EVENT PROGRAM.

Nautical Club of Thessaloniki.

  • Saturday,11 September: 09:00 – 18:00, Registration
  • Sunday, 12 September:09:00 – 18:00, Registration 
  • Monday, 13 September 09:00 – 11:00, Registration 
  • 12:55 Practice Races
  • 18:00 Competitors Briefing
  • 19:00 Opening Ceremony
  • Tuesday, 14 September TBA Qualifying Series Races
  • Wednesday, 15 September TBA Qualifying Series Races
  • Thursday, 16 September TBA Qualifying Series Races
  • Friday, 17 September TBA Final Series Races
  • Saturday ,18 September TBA Final Series Races
  • Sunday, 19 September TBA Final Series Races
  •  19:00 Closing Ceremony
Διαβάστε περισσότερα:
 
Athens International Sailing Week
Notice of Race


International Classes, November 4-7 ,2021.

Optimist, 420, Laser 4.7, Techno 293, Techno 293+

Athens International Sailing Week

Olympic Classes, Lightning, Finn & Open Hellenic Champioships Hansa 303, Hansa 2.3,  2.4mR November, 9-14, 2021  
Open Hellenic Olympic Classes Championships

Notice of Race - International Classes
2021 Techno 293 European Champioships, 21-28/08/2021- Tallinn.

Τα αποτελέσματα:

Μέσα σε εξαιρετικά δύσκολες συνθήκες η Εθνική μας Ομάδα κέρδισε μετάλλια και διακρίσεις:

Πέτρος Κονταρίνης (Α.Ο.Θ.Α.)
:Αργυρό μετάλλιο Youth Boys U17
Μαρίνα Χερουβείμ (Ν.Α.Ο. Βάρκιζας-Βάρης ): Χάλκινο μετάλλιο PLUS Women U19
Μελέτης Καλπογιαννάκης (Α.Ο.Θ.Α.) :4ος T293 Plus Men U19
Αιμιλία Κωστή (ΚΕΚΡΟΨ): 4η στην κατηγορία T293 PLUS Women U19
Γρηγόρης Σταθόπουλος (Α.Ο.Θ.Α.): 6ος στην κατηγορία T293 PLUS Μen U19
Στράτος Κονταξάκης (ΚΕΚΡΟΨ): 1ος στην κατηγορία Open PLUS

Πολλά συγχαρητήρια στους Ομίλους και τους προπονητές τους .


Δύο νέα μετάλλια για την ελληνική ιστιοπλοΐα σε μεγάλους διεθνείς αγώνες. Στο παγκόσμιο πρωτάθλημα Laser 4,7 της Ιρλανδίας ο Αλέξανδρος Ελευθεριάδης πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στην γενική και το χρυσό στην κατηγορία U16!

Έγιναν 11 ιστιοδρομίες και στον χρυσό στολίσκο των 75 σκαφών ο ιστιοπλόος του Ν.Ο.Π. Φαλήρου κατέλαβε τη δεύτερη θέση . Ταυτόχρονα  πήρε την πρώτη θέση στους αθλητές κάτω των 16 χρόνων. Πρόκειται για τεράστια επιτυχία του νεαρού Ελληνα αθλητή και του αξίζουν συγχαρητήρια.

Ο Διονύσιος Καλπογιαννάκης τερμάτισε 12ος και 3ος U16 , ο Αναστάσιος Γκαρίπης 17ος , ο Αλέξανδρος Ιωαννίδης 24ος και 5ος U16  και ο Αδαμάντιος Πετριανός 25ος και 5ος στους U16

Στον αργυρό στολίσκο των επίσης 75 σκαφών ο Γιώργος Ζυγούρης ήταν 13ος  και ο Δημήτρης Λιάκας 20ος .

Στα κορίτσια πολύ καλή εμφάνιση έκανε η Γαβριέλα Χρουνεβέχεν η οποία στον χρυσό στολίσκο των 41 σκαφών κατέλαβε την 8η θέση. Η Τατιανή Μπουγιατιώτη ήταν 27η  και 4η στα U16

Στον αργυρό στολίσκο των 40 σκαφών η Μικαέλα Παναγοπούλου κατέλαβε την 10η θέση 

Το site του αγώνα:

Οι Ελληνικές Συμμετοχές:

Μαρία ΚΑΡΒΟΥΝΙΑΡΗ –ΚΕΚΡΟΨ ΝΑΟ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ -TECHNO293 YOUTH (U17)

Αιμιλία ΚΩΣΤΗ –ΚΕΚΡΟΨ ΝΑΟ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - TECHNO293 PLUS (U19)

Ευστράτιος ΚΟΝΤΑΞΑΚΗΣ–ΚΕΚΡΟΨ ΝΑΟ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ-TECHNO293 PLUS OPEN

Φινέας ΖΑΝΝΑΡΑΣ  - Ν.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ  - TECHNO293 PLUS (U19)

Ειρήνη -Στέλλα ΚΑΡΓΟΠΟΥΛΟΥ - Ν.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ  - TECHNO293 (U13)

Στυλιανή ΑΡΒΑΝΙΤΗ - Ν.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ  - TECHNO293 YOUTH (U17)

Νεφέλη Αναγνώστου - Ν.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ  - TECHNO293 JUNIOR (U15)

Μελέτιος ΚΑΛΠΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ  - Α.Ο. ΘΑΛΑΣΣΙΩΝ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ  - TECHNO293 PLUS (U19)

Γρηγόριος ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ - Α.Ο. ΘΑΛΑΣΣΙΩΝ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ  -  TECHNO293 PLUS (U19)

Σωτήριος ΚΑΛΠΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ - Ν.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ - TECHNO293 JUNIOR (U15)

Αλέξανδρος ΒΑΣΜΑΝΩΛΗΣ   - Ν.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ  - TECHNO293 JUNIOR (U15)

Μαρίνα ΧΕΡΟΥΒΕΙΜ - ΝΑΟ ΒΑΡΗΣ ΒΑΡΚΙΖΑΣ  - TECHNO293 PLUS (U19)

Πέτρος ΚΟΝΤΑΡΙΝΗΣ –Α.Ο. ΘΑΛΑΣΣΙΩΝ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ  - TECHNO293 YOUTH (U17)

 

Τετάρτη, 11 Αυγούστου 2021 14:23

IQFOIL WORLD CHAMPIONSHIP 2021, Silvaplana- Switzerland, 16-22/8/2021

Site Αγώνα:

Οι Ελληνικές Συμμετοχές: 

Αλέξανδρος Καλπογιαννάκης / Ν.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

Ιωάννης Καρβουνιάρης / Ν.Α.Ο. ΒΑΡΗΣ ΒΑΡΚΙΖΑΣ

Δανάη Ποντίφηξ  / Ν.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 

Αγγελική Σκαρλάτου  / Ν.Ο. ΚΑΤΟΙΚΩΝ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

Λεωνίδας Τσορντανίδης  / Ν.Ο. ΑΝΔΡΟΥ

 

 

Τρίτη, 10 Αυγούστου 2021 13:18

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Optimist (Under 13)

ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ KAI ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ
  • 06 - 10 Σεπτεμβρίου 2021

Official Notice Board
Παρασκευή, 06 Αυγούστου 2021 10:58

2021 TECHNO293 PLUS WORLD CHAMPIONSHIPS, 09-14/08/2021- Bodrum

 SITE  ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ:

Αθλητές- Αθλήτριες   Εθνικής Ομάδας:

Μαρία Καρβουνιάρη- Ν.Α.Ο ΚΕΚΡΟΨ

Αιμιλία Κωστή- Ν.Α.Ο ΚΕΚΡΟΨ

Ευστράτιος Κονταξάκης- Ν.Α.Ο ΚΕΚΡΟΨ

Μαρίνα Χερουβείμ -Ν.Α.Ο. ΒΑΡΗΣ ΒΑΡΚΖΑΣ