Loading...
Τα αποτελέσματα:

Το καθημερινό πρόγραμμα των αγώνων:

All times in Japan Standard Time (JST).

Date and Time: Sun 25 July 12:00 – 18:00.

Venues: Enoshima Yacht Harbour

  • RS:X Men
  • RS:X Women
  • Laser Men
  • Laser Radial Women

Date and Time: Mon 26 July 12:00 – 18:00

Venues: Enoshima Yacht Harbour

  • RS:X Men
  • RS:X Women
  • Laser Men
  • Laser Radial Women

Date and Time: Tue 27 July 12:00 – 18:00

Venues: Enoshima Yacht Harbour

  • Laser Men
  • Laser Radial Women
  • Finn Men
  • 49er Men
  • 49er FX Women

Date and Time: Wed 28 July 12:00 – 18:00

Venues: Enoshima Yacht Harbour

  • RS:X Men
  • RS:X Women
  • Finn Men
  • 470 Men
  • 470 Women
  • 49er Men
  • 49er FX Women
  • Foiling Nacra 17 Mixed

Date and Time: Thu 29 July 12:00 – 18:00

Venues: Enoshima Yacht Harbour

  • RS:X Men
  • RS:X Women
  • Laser Men
  • Laser Radial Women
  • Finn Men
  • 470 Men
  • 470 Women
  • Foiling Nacra 17 Mixed

Date and Time: Fri 30 July 12:00 – 18:00

Venues: Enoshima Yacht Harbour

  • Laser Men
  • Laser Radial Women
  • 470 Men
  • 470 Women
  • 49er Men
  • 49er FX Women

Date and Time: Sat 31 July 12:00 – 18:00

Venues: Enoshima Yacht Harbour

  • Finn Men
  • 49er Men
  • 49er FX Women
  • Foiling Nacra 17 Mixed
  • RS:X Women – Medal Race
  • RS:X Men – Medal Race
  • RS:X Women – Victory Ceremony
  • RS:X Men – Victory Ceremony

Date and Time: Sun 1 Aug. 12:00 – 18:00

Venues: Enoshima Yacht Harbour

  • Finn Men
  • 470 Men
  • 470 Women
  • Foiling Nacra 17 Mixed
  • Laser Men – Medal Race
  • Laser Radial Women – Medal Race
  • Laser Men – Victory Ceremony
  • Laser Radial Women – Victory Ceremony

Date and Time: Mon 2 Aug. 12:00 – 18:00

Venues: Enoshima Yacht Harbour

  • 470 Men
  • 470 Women
  • 49er FX Women – Medal Race
  • 49er Men – Medal Race
  • 49er FX Women – Victory Ceremony
  • 49er Men – Victory Ceremony

Date and Time: Tue 3 Aug. 14:30 – 16:55

Venues: Enoshima Yacht Harbour

  • Finn Men – Medal Race
  • Foiling Nacra 17 Mixed – Medal Race
  • Finn Men – Victory Ceremony
  • Foiling Nacra 17 Mixed – Victory Ceremony

Date and Time: Wed 4 Aug. 14:30 – 16:55

Venues: Enoshima Yacht Harbour

  • 470 Men – Medal Race
  • 470 Women – Medal Race
  • 470 Men – Victory Ceremony
  • 470 Women – Victory Ceremony


23 - 30 Ιουλίου 2021 

Travemunde,Γερμανία

Οι Ελληνικές συμμετοχές είναι οι εξής: 

 

Αθανάσιος Κυφίδης -Ν.Ο.Β.

Αιμιλία Παπανικήτα -Ν.Ο.Ε.Φ.

Αλέξανδρος Ελευθεριάδης -Ν.Ο.Π.Φ

Αλέξανδρος Ιωαννίδης -Ι.Ο. Χαλκίδας

Αναστασία Παπαγεωργίου -Ν.Ο.Θ.

Αναστάσιος Γκαρίπης -Ο.Φ. Θαλάσσης

Αριστοτέλης Σταματιάδης -Ν.Ο.Π.Φ.

Αχιλλέας Γκίκας -Ν.Ο.Καλαμακίου

Βαρβάρα Πόρτολου -Ν.Ο.Κ.Β.

Βασίλειος Λίβας -Ν.Ο.Κ. Βουλιαγμένης

Γεωργία Κατσούλη -Ν.Ο.Π.Φ.

Γεώργιος Ζυγούρης -Ν.Α.Ο. Μάτι

Γουίντερς Χρουνεβένεχ -Ν.Ο Χίου

Διονύσιος. Καλπογιαννάκης -Ν.Α.Ο. Μάτι

Ελισάβετ Ηλιοπούλου -Ν.Ο.Καλαμακίου

Ευαγγέλια Καραγεωργίου -Α.Ν.Ο.Γ.

Ευγενία Καλιπτσίδη -Ν.Ο.Θ.

Ευθαλία Σμυρνή -Ν.Ο.Θ.

Ευτύχιος Βλητάκης -Ν.Ο.Κ. Βουλιαγμένης

Ηρώ Κουραβέλου -Ν.Ο.Β.

Θεοδώρα Δαφερέρα -Ν.Ο. Πάρου

Θεοφάνης Ζήσης -Ν.Ο.Π.Φ.

Θωμάς Κοβατζής -Ι.Ο Αγίου Νικολάου «Αίολος»

Ιάσωνας Βαλιάδης -Ν.Ο.Β.

Ιωάννης Κατσούλης -Ι.Ο.Π.

Μαρία Ελένη Κακλαμάνη -Ν.Ο. Λευκάδας

Μαρία Ελένη Καλακώνα -Ν.Ο. Πάρου

Μαρία Χριστίνα Μενή -Ν.Α.Ο. Βούλας

Μάριος Σταθάς -Ν.Ο.Π.Φ.

Ορέστης Ζάχος -Ο.Φ. Θαλάσσης

Παναγιώτης Σπανός -Ν.Ο.Π.Φ.

Σταυρούλα Συρίγου -Ι.Ο.Π.

Στέφανος Τσάκος -Ν.Ο.Π.Φ.

Συμεών Συνοδάκης -Ο.Φ. Θαλάσσης

Φίλιππος Φελούς -Ν.Ο.Κ.Β.

Φλώρια Γιαννακοπούλου -Ν.Ο.Κ. Βουλιαγμένης

Χρήστος Πετρόπουλος -Ν.Ο.Π.Φ

 
Περισσότερα: https://eurilca.org/2021-47-youth-european-championships/

 

Πέμπτη, 22 Ιουλίου 2021 09:53

420 & 470 Junior European Championships 2021

24-31/07/2021

Circolo Nautico Caposele, Formia, Italy.

Οι Ελληνικές συμμετοχές είναι οι εξής: 

420 OPEN:
ΕΛΕΝΗ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ -Ι.Ο.Π.
ΛΑΜΠΗΣ-ΕΥΛΑΜΠΙΟΣ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ -Ι.Ο.Π. 

ΕΡΜΗΣ ΜΑΝΙΚΗΣ -Ν.Ο.Τ.Κ.
ΛΑΖΑΡΟΣ ΚΕΧΑΓΙΟΓΛΟΥ -Ν.Ο.Τ.Κ.

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΜΠΟΥΖΑΝΑΣ -ΝΟΠΦ
ΙΑΚΩΒΟΣ-ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΔΕΔΕΣ-ΝΤΕΝΤΟΠΟΥΛΟΣ - Ν.Ο.Π.Φ.

420 U17: 
ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΤΖΟΥΒΑΡΑΣ -Ν.Ο.Τ.Κ.
ΝΙΚΗΤΑΣ ΜΕΛΙΣΣΑΡΑΤΟΣ - Ν.Ο.Τ.Κ.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΓΡΙΣΠΟΣ - Ι.Ο.Π.
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΟΥΡΛΑΤΖΗΣ -Ι.Ο.Π.

ΔΑΝΑΗ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ -Ι.Ο.Π.
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΥ -Ι.Ο.Π.

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΜΠΗΤΡΟΣ -Ι.Ο.Π.
ΣΥΜΕΩΝ ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ -Ι.Ο.Π.

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΟΥΡΛΑΤΖΗΣ -Ι.Ο.Π.
ΚΛΕΙΩ ΣΟΥΛΙΩΤΗ -Ι.Ο.Π.

470 MIXED: 
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ -Ι.Ο.Π.
ΜΕΛΙΝΑ ΠΑΠΠΑ -Ι.Ο.Π.



περισσότερα: http://onlineentryjunioreuropeans.470.org/en/default/races/race-inscriptions


Η Ελληνική Ιστιοπλοϊκή Ομοσπονδία (Ε.Ι.Ο.) σε συνεργασία με τον Ναυτικό Όμιλο Βόλου Αργοναύτες, διοργανώνει το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Optimist U13.

06 – 10 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2021


Προκήρυξη

Πληροφορίες για Ξενοδοχεία

Τρίτη, 13 Ιουλίου 2021 16:37

«2021 Tornado Open, Mixed & Youth European Championships»

20 - 25 Ιουλίου 2021

Forggensee, Γερμανία

Αθλητές που συμμετέχουν: 

ΑΪΔΙΝΙΔΗΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ   - Ν.Ο. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ    

ΜΑΥΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ    - Ν.Ο. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

          

Τρίτη, 13 Ιουλίου 2021 16:12

«470 CLASS JUNIOR WORLD CHAMPIONSHIP 2021»


11 - 18 Ιουλίου 2021 

San Remo, Ιταλία 

 

Αθλητές  Εθνικής Ομάδας :

Μιχαλόπουλος Κωνσταντίνος  - Ι. Ο. Πειραιώς

Παππά Μελίνα – Ι. Ο. Πειραιώς