Loading...

Αριθμός Μητρώου Ομίλου

Όνομα

Διεύθυνση

ΤΚ

Πόλη

Περιοχή

Τηλ

Email

Website

Αγωνιστική Περιφέρεια

Midwinter Cup 2019 - Ναυτικός Όμιλος Παλαιού Φαλήρου, 26-27/1/2019

Κατηγορίες σκαφών:

  • Hansa 2.3,
  • Hansa 303,
  • 2.4 Mr,
  • Laser 4.7,
  • Laser Radial,
  • Laser Standard,
  • 420

Στον αγώνα συμμετείχαν Όμιλοι από τον Σαρωνικό Κόλπο και περιορισμένα από Ομίλους από άλλες περιφέρειες οι οποίοι παρόλο που εκδήλωσαν ενδιαφέρον και υπέβαλλαν Δήλωση Συμμετοχής τελικώς δεν κατάφεραν να συμμετάσχουν λόγω των αντίξοων καιρικών συνθηκών που απέτρεψαν το ταξίδι μετάβασή τους στην Αθήνα.

Οι καιρικές συνθήκες που επικράτησαν ήταν άνεμοι εντάσεως από 5  έως  15 κόμβους  από  διαφορετικές κατευθύνσεις.

Ο καθαρός και ηλιόλουστος ουρανός της Αττικής βοήθησε τελικά τους ιστιοπλόους να απολαύσουν μία υψηλού ανταγωνιστικού επιπέδου Regatta και την Επιτροπή Αγώνα να διεξάγει τριάντα δύο (32) συνολικά ιστιοδρομίες και για τις επτά (7) κατηγορίες σύμφωνα με την Προκήρυξη και τις Οδηγίες Πλου.

Ιστιοδρομίες ανά Κατηγορία Σκαφών

Κατηγορίες Σκαφών

Πλήθος Ιστιοδρομιών

1η Ημέρα Αγώνων -

Σάββατο 26/1/2019

Πλήθος Ιστιοδρομιών

2η Ημέρα Αγώνων –

Κυριακή 27/1/2019

Σύνολο Ιστιοδρομιών

ανά Κατηγορία

Hansa 2.3

3

0

3

Hansa 303

1

3

4

2.4 Mr

1

3

4

Laser 4.7

2

3

5

Laser Radial

3

3

6

Laser Standard

3

3

6

420

3

3

6

Σύνολο Ιστιοδρομιών

16

18

34

 

Συμμετοχές ανά Κατηγορία Σκαφών

Κατηγορίες Σκαφών

Πλήθος Ομίλων

Πλήθος Σκαφών

Πλήθος Ιστιοπλόων

Hansa 2.3

1

3

3

Hansa 303

1

3

3

2.4 Mr

1

3

3

Laser 4.7

15

55

55

Laser Radial

9

20

20

Laser Standard

5

7

7

420

5

28

56

Σύνολα

37

119

147

 

Η Τελετή Απονομής των Επάθλων έλαβε χώρα αμέσως μετά την λήξη των ιστιοδρομιών στις εγκαταστάσεις του Ομίλου μας και οι Νικήτριες και Νικητές του Αγώνα έλαβαν τα Έπαθλα τους και αμέσως μετά απόλαυσαν την κλασσική ‘ ιστιοπλοϊκή’ μακαρονάδα που πρόσφερε ο Ομιλος.

Νικήτριες και Νικητές ανά Κατηγορία Σκαφών

Hansa 2.3

Θέση Κατάταξης

Κυβερνήτης

Προπονητής

Ομιλος

1η

ΤΣΑΜΠΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΙΑΚΩΒΟΣ ΚΙΚΙΑΝΗΣ

SAILABILITY

2η

ΚΟΥΜΟΥΤΣΑΚΟΥ ΑΝΘΗ

ΙΑΚΩΒΟΣ ΚΙΚΙΑΝΗΣ

SAILABILITY

3η

ΤΣΟΤΣΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ

ΙΑΚΩΒΟΣ ΚΙΚΙΑΝΗΣ

SAILABILITY

 

Hansa 303

Θέση Κατάταξης

Κυβερνήτης

Προπονητής

Ομιλος

1η

ΚΟΥΡΟΥΒΑΝΗ ΕΙΡΗΝΗ

ΙΑΚΩΒΟΣ ΚΙΚΙΑΝΗΣ

SAILABILITY

2η

ΑΧΛΑΤΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ

ΙΑΚΩΒΟΣ ΚΙΚΙΑΝΗΣ

SAILABILITY

3η

ΔΡΑΓΑΝΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ

ΙΑΚΩΒΟΣ ΚΙΚΙΑΝΗΣ

SAILABILITY

 

2.4 mR

Θέση Κατάταξης

Κυβερνήτης

Προπονητής

Ομιλος

1η

ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ

ΙΑΚΩΒΟΣ ΚΙΚΙΑΝΗΣ

SAILABILITY

2η

ΦΩΚΙΑΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ

ΙΑΚΩΒΟΣ ΚΙΚΙΑΝΗΣ

SAILABILITY

3η

ΚΑΛΙΓΕΡΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ

ΙΑΚΩΒΟΣ ΚΙΚΙΑΝΗΣ

SAILABILITY

 

Laser 4.7 Κοριτσιών

Θέση Κατάταξης

Κυβερνήτης

Προπονητής

Ομιλος

1η

ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΧΡΥΣΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΝΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

2η

ΚΑΛΑΪΤΖΟΓΛΙΔΟΥ ΓΑΛΗΝΗ

ΣΤΥΛΙΔΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ (Συνοδός)

Ο ΦΙΛΩΝ ΘΑΛΑΣΣΗΣ

3η

ΑΡΒΑΝΙΤΟΓΕΩΡΓΟΥ ΣΟΦΙΑ

ΚΕΦΑΛΛΩΝΙΤΗΣ ΤΖΩΡΤΖΗΣ

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

 

Laser 4.7 Αγοριών

Θέση Κατάταξης

Κυβερνήτης

Προπονητής

Ομιλος

1η

ΠΑΠΑΔΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΣΤΥΛΙΔΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ

ΝΟ ΕΙΡ. ΦΙΛΙΑΣ

2η

ΚΕΦΑΛΛΩΝΙΤΗΣ ΙΑΣΩΝΑΣ

ΚΕΦΑΛΛΩΝΙΤΗΣ ΤΖΩΡΤΖΗΣ

ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ

3η

ΠΡΟΒΕΛΕΓΓΙΟΣ ΣΠΥΡΟΣ

ΧΡΥΣΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΝΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

Laser 4.7 Under 16 Κοριτσιών

Θέση Κατάταξης

Κυβερνήτης

Προπονητής

Ομιλος

1η

ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΦΛΩΡΙΑ

ΒΕΡΓΙΝΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΝΟ ΚΑΤΟΙΚΩΝ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

2η

ΠΟΡΤΟΛΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ      

ΒΕΡΓΙΝΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΝΟ ΚΑΤΟΙΚΩΝ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

3η

ΣΥΡΙΓΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ

ΚΡΑΒΑΡΙΩΤΗ ΒΙΡΓΙΝΙΑ

ΙΟ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

 

 

Laser 4.7 Under 16 Αγοριών

Θέση Κατάταξης

Κυβερνήτης

Προπονητής

Ομιλος

1η

ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΧΡΥΣΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΝΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

2η

ΚΟΛΛΙΑΣ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΘΕΟΧΑΡΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ

ΝΟ ΠΑΡΟΥ

3η

ΑΝΑΔΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΣΤΥΛΙΔΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ (Συνοδός)

ΝΟ ΧΙΟΥ

 

Laser Radial Γυναικών

Θέση Κατάταξης

Κυβερνήτης

Προπονητής

Ομιλος

1η

ΒΛΑΧΟΥ ΜΑΡΙΑ

ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΝΟ ΑΜΦΙΘΕΑΣ

2η

ΓΙΑΚΟΥΜΙΔΟΥ ΕΛΕΝΑ

ΜΑΛΛΗ ΛΕΝΙΑ

ΝΟ ΕΛΛΑΔΟΣ

3η

ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΑΝΝΑ

ΒΕΡΓΙΝΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΝΟ ΚΑΤΟΙΚΩΝ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

Laser Radial Ανδρών

Θέση Κατάταξης

Κυβερνήτης

Προπονητής

Ομιλος

1η

ΓΚΙΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΦΛΩΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΝΑΟ ΒΟΥΛΑΣ

2η

ΜΟΝΟΣ ΑΙΜΙΛΙΑΝΟΣ

ΚΑΡΝΟΥΤΣΟΣ ΑΚΗΣ

ΣΕΑΝΑΤΚ

3η

ΤΟΚΟΒΟΙ ΝΙΚΗΤΑΣ

ΒΕΡΓΙΝΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΝΟ ΚΑΤΟΙΚΩΝ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

 

Laser Standard

Θέση Κατάταξης

Κυβερνήτης

Προπονητής

Ομιλος

1η

ΑΛΥΓΙΖΑΚΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ

ΚΡΑΒΑΡΙΩΤΗ ΒΙΡΓΙΝΙΑ

ΙΟ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

2η

ΜΑΡΓΑΡΙΤΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ

ΧΡΥΣΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΝΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

3η

ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΜΑΛΛΗ ΛΕΝΙΑ

ΝΟ ΕΛΛΑΔΟΣ

 

420 Γυναικών

Θέση Κατάταξης

Κυβερνήτης - Πλήρωμα

Προπονητής

Ομιλος

1η

ΣΠΑΝΑΚΗ ΑΡΙΑΔΝΗ – ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΥΡΤΩ

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

ΙΟ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

2η

ΒΑΡΘΟΛΟΜΑΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ –

ΓΩΓΟΥ ΜΕΤΑΞΙΑ

ΠΟΛΙΤΟ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΝΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

3η

ΔΙΑΚΑΚΗ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ – ΜΑΝΘΟΥ ΡΟΖΑ

ΠΟΛΙΤΟ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΝΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

 

420 Ανδρών

Θέση Κατάταξης

Κυβερνήτης - Πλήρωμα

Προπονητής

Ομιλος

1η Θέση

ΔΕΔΕΣ ΙΑΚΩΒΟΣ –

ΣΠΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΙΜΙΛΙΟΣ

ΠΟΛΙΤΟ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΝΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ

2η Θέση

ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΛΑΜΠΗΣ – ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΥΜΕΩΝ

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

ΙΟ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

3η Θέση

ΣΠΑΝΑΚΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ – ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

ΙΟ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

 

Το Δ.Σ. του Ομίλου και η Οργανωτική Επιτροπή ευχαριστεί θερμά όλους τους συμμετέχοντες Ομίλους, Προπονητές και Ιστιοπλόους τόσο για τη συμμετοχή τους όσο και για την άψογη συνεργασία τους και τους προσκαλεί στην επόμενη διοργάνωση στην οποία υπόσχεται να ανεβάσει τον πήχη του Αγώνα ακόμη υψηλότερα και να προσφέρει ακόμη μία φορά ένα υψηλού επιπέδου Διασυλλογικό Αγώνα (και όχι μόνο).