Hellenic Sailing Federation

 

 
     
 
 
 

 

 

ΠαγκόσμιαΝέα

I.S.A.F.

Διεθνής Ιστιοπλοϊκή Ομοσπονδία
  • Ενημέρωση
  •  

    EUROSAF

    Ευρωπαϊκή Ιστιοπλοϊκή Ομοσπονδία
  • Ενημέρωση
  •  

    Τελευταία Αποτελέσματα

     

    KBC Laser Radial Youth

    & Men's World Championships 2016
    23 - 30/7
    Dun Laoghaire - ΙΡΛΑΝΔΙΑ

     

    Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Techno 293

    23 - 30/7
    Sopot - Πολωνία

     

    Παγκόσμιο Πρωτάθλημα 420

    15 - 23/7
    San Remo, Ιταλία

     

    Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Optimist

    21 - 22/7
    Crotone, Ιταλία

     

    Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων Laser 4.7

    2 - 9/7
    Crozon Morgat - Γαλλία

     

    Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Optimist

    25/6 - 4/7
    Vilamoura, Πορτογαλία

     

    Πανελλήνιο Κύπελλο Optimist

    11χρονων 2016
    26 - 29/6
    Ν.O.Κ. "O ΠΟΣΕΙΔΩΝ" - Ν.Α.Σ. "ΑΙΟΛΟΣ"

     

    Πανελλήνιο Techno 293

    23 - 26/6/2016
    ΝΑΟ ΚΕΚΡΩΨ

     

    Ευρωπαϊκό Tornado

    22 - 26/6/2016
    Club Congrega de Velisti -Cesenatico- Italy

     

    470 Junior World Championships

    20 - 26/6/2016
    20-26 June, Kiel- Germany

     

    Πανελλήνιο Optimist

    18 - 22/6/2016
    N.O. Χίου

     

    Παγκόσμιο Tornado

    10 - 17/6/2016
    Lindau, Germany, Lake of Constance

     

    Finn Gold Cup

    5/5 - 13/5/2016
    Gaeta - Ιταλία

     

    Delta Lloyd 2016

    Para World Sailing Championships
    24/5 - 28/5/2016
    Medemblik- The Netherlands

      Αποτελέσματα
    • Sonar

     

    ISAF World Cup

    25/4-1/5/2016
    Hyeres-France

     

    Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα 470

    05-12/04/2016
    Palma - Spain

     

     

     

     

     

     Sponsors Area

     

    Superfast Ferries

     

    Πειραϊκό Θεραπευτήριο

     

     

     

    Νέα & Ανακοινώσεις

     

    Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Techno 293
    22 - 29/10
    Ιταλία - Torbole sul Garda, Trentino
      Οι Ελληνικές Συμμετοχές
    • Τσορτανίδης Λεωνίδας
    • Τσορτανίδης Πέτρος
    • Αστράπελλος Ιωάννης
    • Δίβαρη Αικατερίνη
    • Κόγιας Χαράλαμπος
    • Σιλιτζόγλου Νικόλαος
    • Μανιαδάκης Εμμανουήλ
    • Καραντινού Αλίκη
    • Αράπογλου Ναταλία
    • Καλογιαννάκης Αλέξανδρος
    • Σαραβάνου Αικατερίνη-Ευαγγελία
    • Τζοτζολάκης Στέφανος
    • Τριανταφύλλου Κρίστιαν-Επαμεινώνδας
    • Ζαγοριάνος Δημήριος

    .. Περισσότερα (29/9/2016)

     

    Πρόγραμμα συλλογής και επανάχρησης αθλητικών παπουτσιών
    Η Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή, με απόφαση που έλαβε στην υπ' αριθ. 32/5-7-2016 συνεδρίαση της Ολομέλειας της, έθεσε υπό την αιγίδα της το "Πρόγραμμα Συλλογής και Επανάχρησης Αθλητικών Παπουτσιών" του Ινστιτούτου Ομάδα για τον Κόσμο.

    .. Περισσότερα (28/9/2016)

     

    Το Νέο Διοικητικό Συμβούλιο του Ναυτικού Ομίλου Λεγραινών
    όπως προέκυψε από τις αρχαιρεσίες τις 17/01/16 :
    • Πρόεδρος : Ζήρος Αθανάσιος
    • Αντιπρόεδρος : Παπαδήμας Χρήστος
    • Γενικός Γραμματέας : Μπαϊζάνος Χρήστος
    • Ταμίας : Γραμματάς Ευστράτιος
    • Εφορος Λιμένος : Αργυρομμάτης Σάβας
    • Αρχηγός Αθλητ. Τμήματος : Τύρος Ευστάθιος
    • Ειδικός Γραμματέας : Ντούνης Βασίλης

    ...(23/9/2016)

     

    Το Νέο Διοικητικό Συμβούλιο του του Ι.Ο. Πειραιώς
    όπως προέκυψε από τις αρχαιρεσίες :
    • Προέδρος : Ιωάννης Παπαδημητρίου
    • Αντιπρόεδρος : Κωνσταντίνος Σχινάς
    • Γεν. Γραμματέας : Σπυρίδων Πάσχος
    • Ταμίας : Αρης Βενέτης
    • Ειδ. Γραμματέας : Νικολάου - Παλαιού Μαρία
    • Εφορος Αθλητισμού: Βαλασία Εσμερόγλου
    • Εφορος Λιμένος & Εγκαταστάσεων : Γαβριήλ Θεοδοσίου
    • Εφορος Εντευκτηρίου και Δημ. Σχέσεων : Πάγκαλος Ιωάννης
    • Εφορος Υλικού : Στέφανος Καλάργυρος
    • Μέλος : Σπανάκης Νικόλαος
    • Μέλος : Μιχαλόπουλος Ανδρέας
    • Μέλος : Ιωάννης Βογιατζής

    ...(23/9/2016)

     

    Το Νέο Διοικητικό Συμβούλιο του Ιστιοπλοϊκού Ομίλου Αγίου Νικολάου "ΑΙΟΛΟΣ"
    όπως προέκυψε από τις αρχαιρεσίες τις 27/07/16 :
    • Πρόεδρος : Αλτσιάδης Δημήτρης
    • Αντιπρόεδρος : Χουρδάκης Γιώργος
    • Γενικός Γραμματέας : Αναστασίου Δημήτρης
    • Ταμίας : Μαστορής Φίλιππος
    • Εφορος Τριγώνου : Μπούρας Δημήτριος
    • Εφορος Ανοικτής Θαλάσσης : Βασιλάκης Μιχάλης
    • Εφορος Υλικών & Εγκαταστάσεων : Μαθιουδάκης Νικόλαος
    • Εφορος Δημοσίων Σχέσεων : Αυγουστινάτος Γιώργος
    • Μέλος : Βούλγαρης Γιάννης

    ...(12/9/2016)

     

    XLIX BALKAN & OPEN BALKAN

    ... More

     

    470 Class MASTER’S CUP 2016
    Lake of BRACCIANO (ITALY) 1 st August – 6th August 2016
    Συμμετείχαν συνολικά και στις 4 ηλικιακές κατηγορίες 79 σκάφη από 11 χώρες.
    Από την Αλεξανδρουπολη συμμετειχαν δυο αθλητές, ο Τζουμάρης Θεόδωρος, παλιός αθλητής του Ναυταθλητικού Ομίλου Αλεξ/πολης ως κυβερνήτης, με πλήρωμα τον Χρήστο Μαμτουμιδη του Ναυτικού Ομίλου Θεσ/νικης και ο Ντούλας Γιωργος, επίσης παλιός αθλητής του Ναυταθλητικου Ομίλου Αλεξ/πολης, ως κυβερνήτης, με πλήρωμα τον Ιταλό Tonini Stefano.
    Στην κατηγορία grand-grandmasters οι Τζουμάρης -Μαμτουμίδης κέρδισαν την 1η θέση ,ενώ στην κατηγορία grandmasters τερμάτισαν 20οι οι Ντούλας-Tonini.
    Για το 2017 το 34ο Παγκόσμιο Κύπελλο Masters 470 θα διεξαχθεί στην Αλεξανδρούπολη.

    .. (24/8/2016)

     

    Αργυρό μετάλλιο η ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΥ
    στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα LASER U21 WORLD Championship 2016

    .. Περισσότερα (19/8/2016)

     

    Χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία U16 κατέκτησε o Αιμίλιος Μόνος
    στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Laser 4.7 YOUTH
    Πατήστε για μεγέθυνση

    .. Περισσότερα (8/8/2016)

     

    Ανάθεση Διοργάνωσης Πανελληνίων Πρωταθλημάτων, Προκρίσεων και Πανελληνίων Κυπέλλων 2017
    Η Ελληνική Ιστιοπλοϊκή Ομοσπονδία, σύμφωνα με το αγωνιστικό πρόγραμμα 2016, θέτοντας ως στόχο τη διεξαγωγή άρτιων αγώνων και την αγωνιστική αναβάθμιση των Ομίλων και του στελεχιακού τους δυναμικού, αποφάσισε να επιλέξει και να αναθέσει στους ενδιαφερόμενους Ομίλους τα Πανελλήνια και Περιφερειακά Πρωταθλήματα, τις Προκρίσεις και τα Πανελλήνια Κύπελλα 2017.
    Ο μεσοπρόθεσμος αυτός προγραμματισμός θα δώσει επιπλέον επαρκή χρόνο στα επιλεγμένα σωματεία να επιδιώξουν τη συνεργασία και τη στήριξη αυτοδιοικητικών φορέων και χορηγών.
    Οι όροι των συνεργασιών αυτών θα πρέπει να διασφαλίζονται με την υπογραφή συμφωνητικού μεταξύ ΕΙΟ, διοργανωτή Ομίλου και φορέως. Παρόμοιο συμφωνητικό καλό θα ήταν να υπογράφεται και μεταξύ Ομίλου & χορηγού.
    Αναγκαία προϋπόθεση για την ανάληψη διοργάνωσης είναι ο υποψήφιος διοργανωτής Όμιλος να έχει την ειδική αθλητική αναγνώριση από τη ΓΓΑ καθώς και την απαραίτητη από το νόμο δραστηριότητα.
    Υπενθυμίζουμε ότι δεν έχουν δικαίωμα υποβολής αιτήματος οι Όμιλοι που είχαν διεξάγει τους ανωτέρω αγώνες κατά το έτος 2016.
    Οι ενδιαφερόμενοι Όμιλοι θα πρέπει απαραιτήτως να συμπληρώσουν τo έντυπο με τις αναγκαίες προϋποθέσεις έως το τέλος Σεπτεμβρίου.
    Το ΔΣ της ΕΙΟ θα αναθέσει τους αγώνες σ’ αυτούς που πληρούν τις περισσότερες.
    Οσον αφορά τους Ομίλους που θα διεκδικήσουν περιφερειακά πρωταθλήματα, θα αποστέλλουν τα συμπληρωμένα έντυπα στους αντίστοιχους Εφόρους.

    .. Εντυπο Διεκδίκησης (1/8/2016)

     

    Χρυσό Μετάλλιο ο Δημήτρης Παπαδημητρίου
    στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Laser 4.7 ένα μήνα μετά τη χρυσή πρωτιά του στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα.
    Πατήστε για μεγέθυνση

    .. Περισσότερα (7/8/2016)

     

    Laser 4.7 Youth World Championship 2016
    30/7 - 07/08/2016,
    Κίελο- Γερμανία

    .. Περισσότερα

     

    Αργυρό μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα 420
    στο Balaton της Ουγγαρίας για τους 16χρονους Τέλη Αθανασόπουλο - Δημήτρη Τασσιό.
    Οι αθλητές της Εθνικής Ελλάδος ήταν οι νεαρότεροι μεταξύ των 164 συναθλητών τους, αφού επέλεξαν να αγωνιστούν όχι στην κατηγορία U16, αλλά στην κατηγορία open U19!!!
    Στην τέταρτη θέση στην ίδια κατηγορία οι Γουργίωτης-Μπάτσης.
    Πατήστε για μεγέθυνση

    .. Περισσότερα (5/8/2016)

     

    Ανακοίνωση ΠΡΟΣ τους Ομίλους – Έκδοση Βεβαίωσης Εγγραφής στον Ειδικό Πίνακα ΓΓΑ
    Η σχετική αλληλογραφία των ομίλων προς την Ελληνική Ιστιοπλοϊκή Ομοσπονδία θα πρέπει οπωσδήποτε να περιλαμβάνει τα συγκεκριμένα στοιχεία που ζητούνται στο επισυναπτόμενο έντυπο και να συνοδεύεται με τα αποτελέσματα των αγώνων.
    Σε διαφορετική περίπτωση θα υπάρχει καθυστέρηση έκδοσης της βεβαίωσης, αφού θα χρειάζεται έρευνα και επαλήθευση στοιχείων.

    .. Εντυπο (Word) (3/8/2016)

     

    Laser Radial Youth European Championship & Trophy 2016
    7-14/8/2016,
    Tallinn, Estonia
      Η Ελληνική συμμετοχή
    • Κων/νος Χουσιάδας
    • Μάριος Καραδήμας - ΣΕΑΝΑΤΚ

    .. Περισσότερα (1/8/2016)

     

    Ανακοίνωση ΠΡΟΣ τους Ομίλους - Αποστολή εγγράφων προς ΕΙΟ
    Όλη η αλληλογραφία των ομίλων με email προς την Ελληνική Ιστιοπλοϊκή Ομοσπονδία,
    είτε αφορά γραφείο αθλητισμού,
    είτε γραμματεία,
    είτε λογιστήριο, θα πρέπει οπωσδήποτε να αποστέλλεται ΑΠΟΚΕΛΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ στο email : secretariat@eio.gr, ώστε να λαμβάνει αριθμό πρωτοκόλλου.
    Σε διαφορετική περίπτωση το email μπορεί να χαθεί ή να μην απαντηθεί έγκαιρα.

    .. (11/7/2016)

     

    Αιτήματα για Εγκριση Μετάβασης στο Εξωτερικό
    Ανακοίνωση Προς Ομίλους
    Υπενθυμίζουμε ότι οι Ομιλοι έχουν την υποχρέωση να συνοδεύουν το αίτημα για έγκριση μετάβασης αποστολής στο εξωτερικό με συμπληρωμένη τη φόρμα ΕΓΚΡΙΣΗ ΜΕΤΑΒΑΣΗΣ ΣΕ ΑΓΩΝΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ, η οποία έχει αναρτηθεί στο site της ΕΙΟ (Aθλητές).
    Σε αντίθετη περίπτωση ο/η αθλητής/τρια δε θα συμπεριλαμβάνεται στο έγγραφο της ΕΙΟ προς τη ΓΓΑ με το οποίο κατοχυρώνεται η μετάβαση στο εξωτερικό και πιθανή επιτυχία στους αγώνες.

    ... Φόρμα Εγκρισης Μετάβασης (8/7/2016)

     

    Οι νέοι Κανόνες Αγώνων Ιστιοπλοϊας 2017-2020
    Η Παγκόσμια ΙστιοπλοΙκή Ομοσπονδία δημοσίευσε τους Κανόνες Αγώνων Ιστιοπλοΐας (RRS) 2017-2020. Η νέα έκδοση τών κανόνων έλαβε υπόψην τις προτεινόμενες αλλαγές κανόνων από τις εθνικές αρχές, τις Κλάσεις, τις Ενώσεις και τις Επιτροπές Αγώνων και Ενστάσεων κατά τη διάρκεια των τελευταίων τεσσάρων ετών.
    Οι Κανόνες Αγώνων Ιστιοπλοϊας 2017-2020 ισχύουν για όλους τους αγώνες από την 1η Ιανουαρίου 2017.

    ... Περισσότερα (8/7/2016)

     

    ..Παλαιότερες ανακοινώσεις

    ..Τα Διοικητικά Συμβούλια Ομίλων

     

     

    RIO 2016 - Ειδήσεις

     

    RIO 2016 - Paralympics
    7-18 Σεπτεμβρίου 2016
    Οι αγώνες της Ιστιοπλοϊας : 12- 17 Σεπτεμβρίου

     

    17 Σεπτεμβρίου- Medal Race
    Με την 7η θέση στην τελική κατάταξη ολοκλήρωσε το Sonar την παρουσία του στο Rio.
    Την παρουσία τους στους Παραολυμπιακούς αγώνες ολοκλήρωσε και το άθλημα της ιστιοπλοΐας που στο Τόκυο το 2020 θα είναι μόνο άθλημα επίδειξης.
    Ωστόσο, η Παγκόσμια Ιστιοπλοϊκή Κοινότητα δίνει ήδη τη μάχη ώστε το άθλημά μας να είναι παρόν στους Παραολυμπιακούς Αγώνες του 2020.
    Συγχαρητήρια στην Ελληνική Ομάδα του Sonar.
    Πατήστε για μεγέθυνση

    ..Video


    Η Παραολυμπιακή Ομάδα Sonar


    Βασίλης Χριστοφόρου
    Θοδωρής Αλεξάς
    Αργύρης Νοτάρογλου

     

    RIO 2016
    5 - 21 Αυγούστου 2016

     

    Πατήστε για μεγέθυνση

    Πατήστε για μεγέθυνση

    Πατήστε για μεγέθυνση

    Πατήστε για μεγέθυνση

    ... Περισσότερα

     

     

    Τα Νέα των Ομίλων

     

  • Ο Ναυτικός Αθλητικός Ομιλος Αγιος Κοσμάς (ΝΑΟΑΚ)
    διοργάνωσε και φέτος για δεύτερη συνεχή χρονιά τον διασυλλογικό αγώνα OPTIMIST με την επωνυμία «ΑΓΙΟΣ ΚΟΣΜΑΣ 2016» στις 10 & 11 Σεπτ. 2016.
  • για σκάφη ORCi, ORCclub και ORCclub Non Spinnaker από 9 έως 11 Σεπτεμβρίου στον Κόρφο Κορινθίας.

    ... Περισσότερα (16/9/2016)

     

  • Με επιτυχία ολοκληρώθηκε ο "ΚΟΡΦΟΣ " 2016 του Ν.Ο.Τ.Κ
    για σκάφη ORCi, ORCclub και ORCclub Non Spinnaker από 9 έως 11 Σεπτεμβρίου στον Κόρφο Κορινθίας.
  • ... Περισσότερα (13/9/2016)

     

  • Sailing Marathon – Ένας διαφορετικός αγώνας προκαλεί τους Έλληνες Ιστιοπλόους!
    Ο “Ιστιοπλοϊκός Μαραθώνιος” είναι μία διοργάνωση που θα πραγματοποιηθεί για πρώτη φορά στην χώρα μας το Σάββατο 15 Οκτωβρίου και παρουσιάζει μεγάλο ενδιαφέρον λόγω της μοναδικότητας της κοινής εκκίνησης όλων των Ολυμπιακών κατηγοριών και μη που θα συμμετάσχουν στην θαλάσσια περιοχή μπροστά από το Μικρολίμανο.
  • ... Περισσότερα (9/8/2016)

     

    ..Ολα τα Νέα των Ομίλων

    Ιστιοπλοϊκό Ημερολόγιο Αγώνων

     

    Διασυλλογικoί Οκτώβριος 2016
    1-2 ΧΑΡΗΣ & ΟΛΥΜΠΙΑ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

    OPTIMIST-LASER 4.7
    ΝΟ ΑΙΓΙΟΥ

  • Προκήρυξη (16/9/2016)
  • 1-2 ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΣ

    HANSA 2,3
    SAILABILITY
    1-2 ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΑΖΙΟΥ

    J24
    ΝΟΓΚ

  • Προκήρυξη (19/9/2016)
  • 1-2 PIRAEUS TROPHY-ΕΙΣ ΜΝΗΜΗ ΑΡ.ΔΑΡΙΩΤΗ

    DRAGON
    ΝΟΕ
    1-2 23ο ΚΥΠΕΛΛΟ Β.ΕΥΒΟΙΚΟΥ

    OPTIMIST-LASER 4.7
    ΝΟ ΛΙΜΝΗΣ
    1-2 ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ

    OPTIMIST
    ΝΑΟΒ

  • Προκήρυξη (16/9/2016)
  • Δήλωση συμμετοχής (16/9/2016)
  • 8-9 ΝΗΡΙΚΟΣ

    OPTIMIST-LASER 4.7
    ΝΟ ΛΕΥΚΑΔΑΣ

  • Προκήρυξη (16/9/2016)
  • 8-9 ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ

    RS:X-TECHNO293
    ΙΟΠΟΡ
    8-9 ΑΛΕΠΟΧΩΡΕΙΑ 2016

    OPTIMIST-LASER 4.7
    Ν.Ο. ΑΛΕΠΟΧΩΡΙΟΥ

  • Προκήρυξη (1/6/2016)
  • 8-9 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΠΑΣΣΙΣΗ

    OPTIMIST
    ΝΟ ΔΕΛΦΙΝΑΡΙΟΥ

  • Προκήρυξη (26/9/2016)
  • 8-9 ΚΥΠΕΛΛΟ ΟΛΥΜΠΟΣ

    OPTIMIST-LASER 4.7
    ΝΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
    8-9 ΘΕΜΙΣ ΛΕΜΠΕΣΟΠΟΥΛΟΣ

    OPTIMIST-LASER 4.7
    ΝΑΟ ΓΑΛΑΞΕΙΔΙΟΥ

  • Προκήρυξη (21/9/2016)
  • 15-16 ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ

    OPTIMIST
    ΝΟΕΘ
    15-16 VARKIZA LONG DISTANCE 2016

    FREERIDE –SLALOM – FORMULA – RACEBOARD –ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΑΙ ΝΕΩΝ.
    ΝΑΟΒΒ

  • Προκήρυξη (12/9/2016)
  • 15-16 ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ

    LASER/OPTIMIST
    Ν.Ο. ΕΛΕΥΣΙΝΟΣ
    15-16 ΚΕΚΡΟΠΙΑ 2016

    OPTIMIST-LASER
    Ν.Α.Ο.ΚΕΚΡΟΨ
    15-16 ΚΥΠΕΛΛΟ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟΥ

    OPTIMIST-LASER RDL/4.7-420-470
    ΝΟΘ
    15-16 ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ

    J24
    ΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
    22-23 ΓΥΘΕΙΟ 2016

    OPTIMIST-LASER 4.7
    ΝΟ ΛΑΚΩΝΙΑΣ

  • Προκήρυξη (28/9/2016)
  • 22-23 ΔΗΜΗΤΡΙΑ-ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΤΡΑΤΟΥ ΑΦΑΝΤΖΗ

    OPTIMIST-LASER RDL/4.7
    ΟΘΑ
    22-23 ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΣ

    OPTIMIST
    ΝΟB
    22-23 ΚΥΠΕΛΛΟ ΟΧΙ 2016

    LASER (STD, RDL, 4.7), 420, 470
    Ι.Ο.Π
    23 ΓΟΥΡΟΥΝΟΠΟΥΛΟ

    LIGHTNING
    NAOB
    24-25 ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ

    RS:X-TECHNO293-FORMULA
    ΑΝΟΣΜ
    29-30 ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΩΝ 2016

    OPTIMIST-LASER 4.7-BUG
    ΝΟ ΒΟΥΡΚΑΡΙΟΥ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ

     

    ..Ολες οι προκηρύξεις διασυλλογικών

    ..Ολα τα αποτελέσματα διασυλλογικών

     

    Διεθνείς Αγώνες Οκτώβριος 2016
    24/9-1/10 J/70 World Championship San Francisco (USA)
    27/9-3/10 Egypt International Regatta Porto Marina (EGY)
    29/9-2/10 Konakovo Match Race (2 Stage) Tver Region, Konakovo (RUS)
    29/9-2/10 Campionato Assoluto Match Race 2016 Salo' Italy (ITA)
    30/9-2/10 Rybnik Match Race, Polish Match Tour 2016 Rybnik Lake (POL)
    30/9-9/10 PWA World Tour - Germany Sylt (GER)
    1/10-3/10 Ten Rater World Championship Limone sul Garda (ITA)
    1/10-1/10 MR 101.2 Long Beach, CA (USA)
    1/10-2/10 Copa Republica Del Paraguay Encarnacion (PAR)
    2/10-2/10 CMRC at CYC Match Racing Series - Part 3 Chicago (USA)
    6/10-9/10 US Match Race Championships Finals San Diego Bay, San Diego, California (USA)
    6/10-9/10 New Zealand Match Racing Championship 2016 Waitemata Harbour (NZL)
    7/10-9/10 International Finn Regatta Malcesine (ITA)
    7/10-9/10 Realman Cup 2016 Vladivostok (RUS)
    7/10-9/10 2K Istanbul Istanbul (TUR)
    7/10-9/10 Laser Europa Cup - Monaco (MON)
    7/10-9/10 Austrian Open - Austrian Tour 4 Achensee (AUT)
    8/10-8/10 MR 101.3 Long Beach, CA (USA)
    8/10-9/10 Vintage Time (Trasimeno) Trasimeno Lake - Passignano Sul Trasimeno (ITA)
    8/10-9/10 Estonian Open Championship 2016 Pirita Harbour, TOP Yacht Club (EST)
    8/10-9/10 Chicago Autumn Invitational 2016 Chicago Yacht Club (USA)
    8/10-9/10 Antibes Cup Feminine Antibes (FRA)
    8/10-9/10 The Ceilidh Cup Sonar Match Racing Championship incorporating SSS Match Racing Championships Rhu, Scotland (GBR)
    9/10-9/10 Gingernut Cup 2016 Pittwater, Sydney (AUS)
    12/10-16/10 Bali International Disabled Sailing Regatta Royal Bali Yacht Club,Serengan Island, Bali (INA)
    13/10-16/10 Laser Europa Cup - Spain Salou (ESP)
    13/10-16/10 JSAF Enoshima Olympic Week Enoshima (JPN)
    14/10-16/10 Trophee Lionell Van Der Houwen Antibes (FRA)
    15/10-16/10 October Match Race Marina di Scarlino (ITA)
    15/10-16/10 NJK Match Race Season End Cup NJK Sailing Center, Helsinki (FIN)
    15/10-16/10 Selective Espoir Manche 2016 Tourville la Riviere (FRA)
    16/10-22/10 Sunfish World Championship Cartagena (COL)
    16/10-16/10 Wayzata Bay Grade 5 #4 Lake Minnetonka, Minnesota (USA)
    19/10-22/10 Kuwait International Regatta Messiah Beach Kuwait (KUW)
    19/10-26/10 PWA World Tour - France (wave) La Torche (FRA)
    20/10-23/10 Australian Youth Match Racing Championship CYCA (AUS)
    21/10-23/10 2K Hamburg Hamburg (GER)
    21/10-23/10 Laser Europa Cup - Portugal Cascais (POR)
    21/10-23/10 OPen New Caledonia MAtch Race (CAL)
    21/10-23/10 Championnat de France Feminin de Match Race 2016 La Rochelle (FRA)
    22/10-30/10 Techno 293 World Championship Torbole (ITA)
    22/10-22/10 GKSS Club Match 4 (2016) Langedrag (SWE)
    23/10-23/10 Maritiem Watersport | TU Delft 'Slag om Delft' Zuidkolk, Delft (NED)
    24/10-29/10 Busan Women Match Race 2016 Dong-baik Island, Haeundae, Busan (KOR)
    25/10-30/10 PWA World Tour - France (Slalom) La Torche (FRA)
    25/10-30/10 PWA World Tour - USA Maui (USA)
    27/10-29/10 29er Eurocup Riva del Garda (ITA)
    27/10-30/10 China Cup International Regatta Shenzhen (CHN)
    28/10-4/11 F18 World Championship Buenos Aires (ARG)
    29/10-29/10 Klubmesterskab Skovshoved Harbor (DEN)
    29/10-30/9 Oakcliff Halloween Invitational Grade 3 Oyster Bay, NY (USA)
    29/10-4/11 International Marmaris Race Week Marmaris (TUR)

     

    ..Ολοι οι Διεθνείς Αγώνες 2016